Rappija Jack

"Jack the Ripper"

Rappija Jack on pseudonüüm ühele salapärasele sarimõrvalie, kes tegutses 1888 aastal Londonis Whitechapelis. Tema senimaani lahendamata mõrvad on paljudele siiamaani kohaks, kust ammutada ideid uute filmide, raamatute ja teooriate jaoks. Isegi praegu ilmub tosin raamatut aastas sel teemal. Leitakse uusi kahtlusaluseid erinevate põhjuste järgi. Üheks selliseks kahtlusaluseks on musta maagiaga tegelenud kunstnik Walter Sickert. On palju skeptikuid, kuid väidetavalt viibis ta mõrvade ajal Prantsusmaal. Kahtlusaluste all on ka üks kuningliku perekonna liige ning see teooria on andnud aluse filmile "From Hell"

Kasutades tänapäevaseid uurimismeetodeid, proovitakse välja selgitada mõrvari identiteeti. Abiks käekirjaeksperdid ja DNA testid.

Nimi Rappija Jack pärineb ühest kirjast, mis saadeti politseijaoskonda ning mis leidis oma tee meedias. Üldiselt ollakse aga seisukohal, et tegu on pettusega ning kirja autor on mõni ajakirjanik, kes soovis teemale suuremat meediakaja.Osa 1Osa 2Osa 3Osa 4Osa 5Osa 6

0 comments:

Postita kommentaar